Kokį pasirinkti oro paskirstymo sistemą?

Ventiliacijos sistemos gali būti skirstomos į centralizuotas ir decentralizuotas.

Centrinė sistemos atveju visose pastato patalpose oro tiekimas užtikrinamas vienu centriniu vėdinimo įrenginio ir vamzdynais.

Decentralizuotas oro paskirstymo atveju visose patalpose yra įtaisomi atskiri lokalūs vėdinimo įrengimai. Vamzdynų tiesti nereikia.
Naudoja esamų pastatų (iš dalies) rekonstrukcijos metu. Lyginant su centrine sistema, trūkumas yra mažesni oro srautai ir didesnis triukšmo lygis.

Esant įrengtai centrinei oro paskirstymo sistemai, galima pasirinkti konvencinius metalinius arba higieniškus plastikinius ortakius.
Pagrindinis metalinių ortakių (spiralinių valcuotos skardos) trūkumas yra higienos užtikrinimas vamzdyne. Metalo paviršius (valcuotas metalas, metalas, korozija arba oksidacija) ir montavimo jungtys (kniedės, sraigtai) yra idealus sukabinimui su purvu paviršius. Daugelis gamintojų metalo ortakių vidinis paviršius tik pagamintas yra alyvuotas, todėl prie jo dar geriau prikimba dulkės ir purvas.
Valant metalinius kanalus neįmanoma užtikrinti oro paskirstymo sistemos higieniškumo, todėl naujoviškame name reikėtų rinktis plastikinę oro paskirstymo sistemą.
Lanksčių kompozitinių ortakių paviršius yra higieniškas ir antistatinis, neleidžia kauptis nešvarumams ortakių viduje. Jei ortakius reikia valyti, tai yra labai lengva padaryti su specialiu minkštu „Zehnder“ šepečiu. .

Lanksčių ortakių montavimo logika skiriasi nuo metalinių ortakių. Metalo ortakiai praeina per įvairias patalpas; kad nesklistų garsas ir oro srovės triukšmas, juos reikia rūpestingai suplanuoti ir naudoti papildomus triukšmo slopintuvus.
Plastikiniai lankstūs kanalai yra montuojami kolektoriaus sistemoje. Į visus oro įleidimo ir išleidimo tašką eina atskiras orlaidis, todėl užkertamas kelias triukšmui sklisti per vamzdynus. Taip pat yra lengviau projektuoti, kurti ir konfigūruoti kolektorius sistemą.
Aukštesnės kokybės plastiko ortakiai įleidžia vamzdynus įtaisyti į betono liejinį, grindinio šildymo apšildymo sluoksnį arba išorinį pastato pašildymo sluoksnį.