Kaip atliekama daugiabučio namo vėdinimo sistemos rekonstrukcija?

Daugiabučio namo kompleksinės renovacijos metu sumontuojama centrinė priverstinio vėdinimo sistema su šilumogrąžos funkcija. Oro tiekimo ir ištraukimo ortakiai tvirtinami tiesiai prie esamo fasado. Ortakiai lieka po fasado šildymo medžiaga ir būna nematomi. Visų miegamųjų ir gyvenamųjų kambarių lauko sienose yra įmontuojamas tiekiamo oro difuzorius. Sanitarinėse patalpose (tualete ir vonioje) bei virtuvėje sumontuojami ištraukimo difuzoriai. Jeigu sanitarinės patalpos nesusisiekia su lauko siena, oro išleidimo ortakis vedamas per patalpas ar šachtas, kurios yra tarp sanitarinių patalpų ir lauko sienos. Esamos sanitarinių patalpų oro išleidimo šachtos uždaromos ir izoliuojamos.

Visa vėdinimo sistema (vėdinimo įrangos vamzdžiai ir jungtys) yra iš „Zehnder“ produktų linijos „Comfosystems“.
Priklausomai nuo pastato tipologijos ir izoliacinio sluoksnio storio, yra naudojami apvalūs 75mm arba 90mm diametro apvalūs arba 51mm storio ovalūs plastikiniai ortakiai. Siekiant užtikrinti nepriekaištingą oro judėjimą ir aukščiausią šilumogražą naudojami vėdinimo įrenginiai „Zehnder“ komercinės serijos centriniai vėdinimo įrenginiai.

Jeigu reikia, pastato vėdinimo sistema grupuojama pagal laiptines arba aukštus. Pagal pastato poreikius, vėdinimo įrenginiai gali būti montuojami mansardoje, rūsyje ant plokščio stogo lauko sąlygose. Visą sistemą galima valdyti minėto specialia automatika, taip pat galima įsigyti valdymo internetu ir monitoringo sprendimus.