Registreeru seminarile

  Vėdinimo sistemos „Zehnder“

  Šveicarijos grupės „Zehnder“ asortimente yra visa vėdinimo sistemą – nuo vienetinių grotelių ir vamzdžių sistemų su higieniniu antistatinio vidiniu paviršiumi, didelio energetinio veiksmingumo pasyvių namų vėdinimo ir geoterminio šildymo įrangos.

  Planavimas
  Aukštos kokybės vėdinimo sistema pradeda nuo tinkamai suprojektuoto vėdinimo. Planuojant vėdinimą galima remtis kelias standartais.
  Estijoje vėdinimo sistemos dažniausiai planuojamos remiantis Estijos standartais. Statant pasyvų namą, reikia remtis specialiais pasyvių namų standartais. Toliau rasite nesudėtingą „Zehnder“ vėdinimo sistemų planavimo instrukciją: Zehnder projekteerimismanuaal.pdf

  Vėdinimo su energijos grąža veikimo principai
  Centrinė vėdinimo sistema su energijos grąža gyvenamuosiuose namuose planuojama taip, kad vadinamuosiuose šlapiuosiuose kambariuose (voniose, tualetuose, virtuvėje, pagalbinėse patalpose) užtikrinamas ištraukimas, o gyvenamuosiuose patalpose (svetainėje, miegamuosiuose, pirties prieangis) – šviežio oro tiekimas. Ištraukimo vietos visada įrengiamos aukščiausios patalpose vietoje, sienoje arba lubose. Oras gali būti tiekimas per lubose įtaisytą oro tiekimo difuzorių arba grindyse ar sienoje įtaisytas specialias groteles.
  Drėgnose patalpose užtikrinama pakankama atbulinė trauka (atbulinės traukos grotelės sienoje, duryse, ventiliuojami slenksčiai). Į centrinę vėdinimo sistemą oras patenka per vamzdyną. Oro paskirstymo sistemoje „Zehnder Comfosystems“ su higieniniu antistatiniu vidiniu paviršiumi yra naudojama kolektoriaus tipo sistema, todėl iš visų oro tiekimo ir išmetimo taškų iki atitinkamos tiekimo ir išmetimo triukšmo slopinimo kolektoriaus dėžės išvedamas atskiras plastikinis ortakis su higieniniu antistatiniu vidiniu paviršiumi. Tokia konstrukcija užtikrina, kad triukšmas vėdinimo ortakiais nesklinda į kitas patalpas ir yra pakankama atbulinė trauka.
  Vamzdynas su higieniniu antistatiniu vidiniu paviršiumi.
  Oro paskirstymo ortakis „Zehnder Comfosystems“ yra pagamintas iš maisto pramonei skirtos kokybės klasės plastiko. Dvisluoksniai plastikiniai ortakiai yra lankstūs. Išorinis sluoksnis išlaiko ortakio formą ir suteikia lankstumo. Ortakio lygus antistatinis vidinis paviršius užtikrina higieną ir žemo slėgio oro judėjimą ortakiu. Visos jungtys sutvirtintos naudojant apkabas ir tarpiklius, todėl yra užtikrinamas sandarumas. „Zehnder Comfosystems“ yra sukonstruota remiantis taip vadinamu kolektoriaus principu iš centrinių kolektorių, kurie tuo pačiu metu veikia kaip triukšmo slopintuvai, t.y. yra nutiesti atskiri ortakiai į visus oro tiekimo ir ištraukimo difuzorius. Tokiu būdu vėdinimo sistemos triukšmas nesklinda iš vienos patalpos į kitą ir yra užtikrinama lengvai subalansuojama paskirstymo sistema.


  Garso slopinimas
  Vėdinimo sistemose turi būti kreipiamas ypatingas dėmesys į sistemos ir agregato skleidžiamą triukšmą. Triukšmą sukelia vėdinimo įrangos korpusas (tiesiogiai prietaiso keliamas triukšmas, kuris sklinda iš korpuso), oro tiekimo ir išleidimo ortakiuose judantis oras, ventiliatorių skleidžiamas triukšmas ir per vėdinimo sistemos ortakius į skirtingus kambarius perduodamas triukšmas (kelias zonas aptarnaujančio ortakio skleidžiamas triukšmas).
  Kad oro tiekimo ir išleidimo ortakiuose ventiliatorių skleidžiamas triukšmas būtų mažesnis, sistemoje yra naudojami triukšmo slopintuvai. Triukšmo slopintuvų kiekis apskaičiuojamas derinant vėdinimo įrangos darbinio mazgo triukšmo ir triukšmo slopintuvų charakteristikas. Iš įrangos korpuso sklindančio triukšmo galima išvengti tik statybinėmis priemonėmis (atskirtos patalpos, pvz.: sandėliai arba techninės patalpos; spinta aplink įrenginį ir pan.). Norint sumažinti iš vienos patalpos į kitą per vėdinimo ortakius sklindantį triukšmą, į kelias zonas nutiestus ortakius (prieš perėjimus į atskirą zoną) turi būti įtaisyti atskirti triukšmo slopintuvai.
  Kolektorių sistema „Zehnder Comfowell“ su triukšmo slopintuvu
  Viena iš oro paskirstymo sistemos „Zehnder Comfosystems“ svarbi dalis yra kolektoriai-triukšmo slopintuvai „Comfowell“ . Kolektorius tipo sistema leidžia išspręsti tris uždavinius taikant vieną priemonę. Oro tiekimo ir ištraukimo paskirstymo dėžės tuo pačiu metu veikia kaip oro tiekimo ir ištraukimo oro triukšmo lygio slopintuvai. Prie kiekvieno oro įleidimo ir ištraukimo difuzoriaus yra privestas atskiras ortakis, todėl triukšmas nesklinda ortakiais iš vienų patalpas į kitas.
  Šilumokaičio veikimas ir apsauga nuo šalčio
  Iš pastato ištraukiamas patalpos temperatūros užterštas oras ir iš lauko paimamas oras tuo pačiu metu leidžiami per centrinės vėdinimo įrangos šilumokaičio šilumos pakeitimo plokštės skirtingas puses. Proceso metu oro srautai nesusisiekia, ištraukiamo oro šiluma perduodama vėsiam oro srautui. Šiuo metu yra veiksmingiausi vėdinimo šilumokaičiai yra plokštiniai šilumokaičiai su šilumos grąžinimo funkcija. Viso proceso metu oro srautai nesusisiekia. Vėdinimo įranga su aukšta energijos grąža paprastai nereikalauja, kad įleidžiamas oras būtų papildomai pašildytas. Tačiau esant žemai lauko temperatūrai, iš vėdinimo įrangos išleidžiamas oras greitai atvėsta. Kad neužšaltų šilumokaitis, yra taikomos trys pagrindinės priemonės:
  oro srautų kiekio disbalansas (įranga periodiškai sumažina įleidžiamo oro kiekį, o išleidžiamo oro kiekis išlieka nepakitęs, tokiu būdu šilumokaityje yra užtikrinamas didesnis šilto oro kiekis); į vėdinimo įrenginį įleidžiamas oras yra pašildomas tiek, kad šilumokaitis neužšaltų arba oras nepatenka į šilumokaitį, o per vasarinį orlaidį, yra nukreipiamas tiesiai į įleidimą ir pašildomas tiek, kad nesijaustų diskomforto. Veiksmingiausias ir energiją tausojantis būdas nuo užšalimo yra išankstinis pašildymas, atsižvelgiant į įrangos užšalimo ribą.
  Paviršiaus šilumokaitis ir drėgmę grąžinantis šilumokaitis
  „Zehnder“ entalpijos tipo šilumokaičiai ne tik šildo, tačiau grąžina iki 70 proc. ištraukiamame ore esančios drėgmės, kuri naudojant įprastus šilumokaičius, kondensuojasi pačiame šilumokaityje. Šilumokaičiai su drėgmės grąžinimo funkcija žiemos laikotarpiu padeda palaikyti didesnę vidaus patalpų drėgmę ir sumažinti vėdinimo įrangos apsaugos nuo šalčio ribą. Visus „Zehnder“ vėdinimo įrenginius galima įsigyti tiek entalpijos tipo, tiek ir įprastų šilumokaičių tipo.
  Dėl specialios „Microban“ membranos, yra grąžinamos tik vandens garų molekulės, todėl šilumokaitis neužteršiamas nešvarumais ir nepernešamas blogas oras.
  Įleidžiamą orą pašildyti yra palankiausia specialiu geoterminiu šilumokaičiu, pavyzdžiui, „Zehnder ComfoFond-L“. Tokiu atveju yra naudojama dirvožemio šiluma reikalinga tik šilumos pernešiklio 30-70 W elektros galiai (priešais vėdinimo įrangą esantis 100-200 m dirvožemio plotas prijungiamas prie atskiro šilumokaičio). Toks būdas leidžia sukurti beveik autonominius vėdinimo sprendimus.